warzywa

W warsztatach kulinarnych uczestniczyły również klasy trzecie.  Uczniowie z uwagą słuchali prelekcji pani dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna warsztatów. Pod czujnym okiem pań dietetyczek dzieci z przejęciem kroiły, miksowały i mieszały składniki spaghetti z pesto i nietypowych gofrów. Z ciekawością smakowały orzeszki pini, listki świeżej bazylii, parmezanu. Przygotowane dania były kolorowe i zdrowe, ale do nowych smaków trzeba się przyzwyczajać. Dzieci uznały, że warto eksperymentować w kuchni. Każde dziecko po warsztatach dostało przepisy, które może razem z rodziną testować w domu.

 mis

A oto historia tej cudownej zabawki : "Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka." Nasi najmłodsi uczniowie nie przynosili do szkoły swoich pluszaków, ale rysowali ich portrety.

2 las magiczny

Temat: Magiczny las.

Celem drugiej lekcji  „Magiczny las” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” było poszerzenie i utrwalenie wiedzy o mieszkańcach i roślinności, która występuję w polskich lasach. Uczniowie poznali klika popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, wiedzą jak jest zbudowany lasy oraz czego w lesie robić nie wolno.

Uczniowie mieli jak co lekcje do wykonania zadania – kolorowanki, rebusy, ćwiczenia matematyczne, które z zaangażowaniem wykonali.

Koordynator Edyta Walentek

Moja maa ojczyzna

Kolejne spotkania warsztatowe w ramach projektu „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”.

prawa dziecka

Nasza szkoła od wielu lat należy do Klubu Szkół UNICEF.

19.11.2021 r. został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wychowawcy klas przypomnieli uczniom treść Konwencji o prawach dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował dekorację związaną z tym dniem. Klasy I-III wykonały ilustracje, a klasy starsze plakaty z poszczególnymi prawami.

Wszyscy pamiętali o ubraniach lub kotylionach w błękitnym kolorze- kolorze logo UNICEFU.