senior

Szkolne Koło Wolontariatu prosi wszystkich o wsparcie dla naszych kochanych Seniorów.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jesteśmy od siebie odizolowani, ale nadal możemy działać.
Z dobrego serca, przyłączmy się w tym świątecznym czasie do Ogólnopolskiej Akcji "Św Mikołaj dla Seniora". Poruszeni listami do Świętego Mikołaja, w których Seniorzy z Domu Opieki w Łodzi prosili o proste rzeczy dnia codziennego, chcemy pod choinką położyć im prezenty przekazane przez naszych darczyńców.
Prosimy o:
• słodycze,
• kosmetyki (dezodoranty, mydełka, szampony itp.),
• kapcie, ciepłe skarpety,
• szaliki, rękawiczki,
• herbaty smakowe,
• kawę.

indeks

 

Nasi Wolontariusze jak zwykle okazali się niezastąpieni, jak co roku kwestowali biorąc udział w WOŚP. U progu roku 2020 zebraliśmy dzięki naszym uczniom kwotę 7859,23 zł. Gratulujemy wspólnego dzieła.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne koło Wolontariatu Parasol, jak tradycja nakazuje odwiedziło Niepubliczne Przedszkole Oxford For Kids. Pielęgnując wartości – Wolontariusz i opieka nad najmłodszymi, odwiedziliśmy przedszkolaki, którym przedstawiliśmy tradycje i zabawy związane z kulturą anglosaską Halloween. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzynie Podsiadlik oraz Paniom wychowawczyniom, mogliśmy sprawdzić naszych uczniów w opiece i organizacji zabaw dla dzieciaków. Wolontariusze sprawili się na medal, byli kreatywni, życzliwi i opiekuńczy w stosunku do młodszych kolegów i koleżanek. Organizowali zabawy tematyczne, dbali o atrakcyjność zajęć i bezpieczeństwo. Wykazali się dużą empatią i wrażliwością. Wszyscy świetnie się bawili.

Opiekunowie SKW: Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

Na przełomie października i listopada Wolontariusze zadbali o pamięć spoczywających na gminnym cmentarzu. Każdego roku odwiedzamy groby, gdzie pielęgnujemy pamięć o tych, którzy nie zapominali o potrzebujących i słabszych.

opiekunowie SKW: Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

Wolontariusze wspierali uczestników Zawodów Sportowych "BOCCIA".
Nasi uczniowie zawsze angażują się w pomoc i potrafią wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Paraolimpiady są wyzwaniem i mają ogromne znaczenie dla zawodników. Dlatego też nie mogło zabraknąć tam Szkolnego Koła Wolontariatu "Parasol''.