Wiedza i rozwój droga do lepszej przyszłościEU flag Erasmus vect POS

logo edyta

plakat edytadlonie edyta

 

 

Uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej w Konopiskach uczestniczą w międzynarodowym projekcie e-Twinning „Future is in my hands”- Przyszłość jest w moich rękach.

W marcu rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami  z Turcji oraz Czech.

Celem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy na temat konsekwencji globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych. Chcemy podnieść świadomość w tej kwestii oraz jak ważny jest recykling dla ochrony przyrody i naszego życia w przyszłości.

W czasie trwania projektu uczniowie będą wykonywać różne zadania oraz doświadczenia. Nawiążą nowe przyjaźnie z uczniami z innych krajów.

Koordynator projektu: Edyta Walentek

Nasi partnerzy: Turcja, Czechy, Polska

Nasze aktywności:

„Mówiące zwierzaki”

To kolejne zadanie uczniów, w którym została zwrócona uwaga na temat zwierząt dotkniętych wpływem zmiany klimatu, takich jak  pingwiny, żółwie, niedźwiedzie polarne i pandy. Uczniowie wykonali prace w programie komputerowym. Podczas spotkania na platformie zoom grali wspólnie z innymi uczniami w grę w Kahoot i sprawdzili swoją wiedzę o w/w zwierzętach.

Energia odnawialna i recykling.

Wykonując  kolejne zadania uczniowie dowiedzieli się co to jest energia odnawialna i jakie są jej źródła oraz wykonali „różę wiatru”.  Aby zwrócić uwagę uczniów na temat recyklingu , jak ważną rolę odgrywa w ochronie środowiska uczniowie wykonali ekologiczne zabawki, dekoracje oraz torby

„Wywiad z moją Rodziną” Porównywanie warunków klimatycznych w Polsce – dawniej, a dzisiaj.

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.

 Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” 

Frank Smith

 

Doskonalenie kompetencji językowych to bardzo istotny element projektu Erasmus+ KA1. Grupa nauczycieli biorących udział w przedsięwzięciu od kilku miesięcy uczestniczy w kursie języka angielskiego. Nauka słówek, doskonalenie wymowy, czytanie, słuchanie, a także uczenie się fraz i zwrotów używanych na co dzień to stały element spotkań online Wszystko po to, aby przygotować się do udziału szkoleniu na Malcie oraz podszkolić swój angielski dla własnej satysfakcji!

W styczniu 2021r. dwunastu nauczycieli uczestniczyło w tygodniowym szkoleniu online na platformie Moodle zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie - "Realizacja projektów edukacyjnych poprzez europejską współpracę szkół w ramach programu ETWINNING"

ka1