BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek         800 – 950  1045 - 1330

Wtorek                 800 – 830,    940 – 1330

Środa                   855  - 1435

Czwartek             800 - 855,  950 - 1245 

Piątek                  800 - 1425

 biblioteka

 

Logo WOM

Uczniowie klas 1-3 brali udział w  interaktywnych zajęciach czytelniczo-medialnych organizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie, poznali ciekawostki na temat unikalnych dni/świąt, które obchodzimy w kwietniu.

martynka 1

Uczniowie klas pierwszych brali udział w kolejnym spotkaniu on line z Martynką organizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie.

 czytelnik 00

Dzień 26 lutego w naszej szkole był wyjątkowy dla  pierwszoklasistów, ponieważ  zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.  W uroczystości brała udział pani dyrektor Ilona Ujma oraz zaproszeni goście z  Gminnej Biblioteki Publicznej: pan dyrektor Piotr Mesyasz i pani Patrycja Jakóbczyk.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, starsi koledzy  zapoznali ich z zasadami panującymi w bibliotece i rolą książek. Po takim wprowadzeniu – pierwszoklasiści - przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie pani dyrektor uroczyście pasowała każdego na czytelnika. Wszyscy uczniowie  otrzymali  dyplom, zakładkę oraz „Wyprawkę Czytelniczą” w postaci książki  pt.: ,,Wnuczka antykwariusza” i broszury informacyjnej dla rodziców, które nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’.

martynka 1

Uczniowie klas pierwszych brali udział w kolejnym  spotkaniu on line z Martynką organizowanych przez Publiczą Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie.

Logo WOM

Uczniowie klas 1-3 brali udział w  interaktywnych zajęciach czytelniczo-medialnych organizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie, poznali ciekawostki na temat unikalnych dni/świąt, które obchodzimy w grudniu.