BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek         855 – 1440   

Wtorek                 855 – 1520

Środa                   855  -  950     1035 - 1330

Czwartek             950 - 1245

Piątek                  950 - 1145

 biblioteka

 

unnamed

PONIEDZIAŁEK        11.45 – 13.30
WTOREK                    9.40 - 13.30
ŚRODA                        8.55 – 9.50
                                 10.35 – 12.45
CZWARTEK              8.00 – 12.30
PIĄTEK                      9.50 – 11.30

KLASA I

1) Hans Christian Andersen, Baśnie (do wyboru)

2) Jan Brzechwa, Brzechwa dzieciom

3) Agnieszka Frączek, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

4) Leszek Kołakowski, Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?

5) Joanna Papuzińska, Asiunia

6) Danuta Parlak, Kapelusz Pani Wrony

7) Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba

8) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci

 

 KLASA II

1) Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych  i sześciu lewych)

2) Alina Centkiewiczowa i Czesław Centkiewicz, Zaczarowana zagroda

3) Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!

4) Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka

5) Barbara Kosmowska, Dziewczynka z parku

6) Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta

7) Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska

8) Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze

 

KLASA  III

1) Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia

2) Maria Krüger, Karolcia

3) Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn

4) Marcin Pałasz, Sposób na Elfa

5) Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją

6) Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniachi legendach

7) Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika

8) Łukasz Wierzbicki, Dziadek i niedźwiadek

biblioteka_dobre_miejsce

 

Co zawiera biblioteka:

     Księgozbiór liczy 3558 woluminów w tym:

1.  Lektury,

2.  Literaturę piękną i młodzieżową,

3.  Literaturę popularno naukową z poszczególnych dziedzin wiedzy,

4.  Księgozbiór podręczny - encyklopedie, słowniki, leksykony,

5.  Podręczniki.