Osiągnięcia naszych uczniów

Konkursy przedmiotowe są doskonała okazją, aby wykazać się nie tylko wiedzą, ale również pasją do nauki. Uczniowie biorący w nich udział muszą opanować materiał, który często wykracza poza zakres wiedzy zdobytej w szkole na zajęciach. Dzięki pracy i zaangażowaniu udało się uczennicom naszej szkoły dotrzeć do trzeciego etapu konkursu. Ewa Kowalik z klasy VIII b zakwalifikowała się do finału konkursu przedmiotowego z matematyki oraz chemii, a Kinga Stępniak - uczennica klasy VII b z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w trzecim etapie.

         ewakinga

zuza

W dniu 28.03.2019 roku na Uniwersytecie im. Jana Długosza odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Turnieju Chemicznego i uroczyste wręczenie nagród. Wśród laureatów tego konkursu znalazła się Zuzanna Nowak uczennica klasy VIII a zajmując II miejsce. Jak duże jest to osiągnięcie niech świadczą poniższe dane, w I etapie startowało aż 200 uczniów do II przeszło 60, a do III etapu tylko 12 uczniów. Etap ostatni składał się z części teoretycznej i praktycznej przeprowadzonej w laboratorium uniwersytetu. Jestem bardzo dumna z osiągnięć Zuzanny i mam nadzieję, że o jej sukcesach jeszcze usłyszymy. Gratuluję.

Ewa Zaporowska

20 marca 2019 r uczennice klas III gimnazjum reprezentowały naszą szkołę w ZS im. W. Szymborskiej w Częstochowie w "Konkursie wiedzy o Wolontariacie''.

Karolina Wąsowicz uczennica klasy III c została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wolontariacie. To osobowość wielkiego społecznika zaangażowanego w każdą akcję na rzecz potrzebujących. Karolina to wspaniała organizatorka i człowiek o szerokich zainteresowaniach. Wrażliwa, uśmiechnięta, pełna pasji i zapału do pracy.
Agata Klabisz uczennica klasy III c, kocha zwierzęta, ma rozległe zainteresowania, zawsze chętna do pracy. Wyróżnia się zamiłowaniem do działalności artystycznej.

 Ola G

Aleksandra Glondalska z kl. 3b gimnazjum w SP w Konopiskach laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Ola Glondalska zdobyła tytuł laureta, czyli najwyższe osiągnięcie, w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. To nie jest łatwe zadanie i wymaga od ucznia ogromnej pracy, wielu wyrzeczeń, ale przede wszystkim talentu. Ola to niezwykle wrażliwa, skromna i delikatna osoba, prawdziwa humanistka. Jej prace pisemne zachwycają, każda z nich to po prostu perełka, zdecydowanie wyróżniająca się na tle innych. „Lekkość pióra" to niezwykła rzadkość u młodych ludzi, którzy od czytania ciekawych książek, pobudzających wyobraźnię, zdecydowanie wolą spędzać czas przy komputerze. Aby zdobyć tytuł laureata, trzeba opanować nie tylko cały zakres materiału z podstawy programowej, ale także wiadomości i umiejętności wychodzące poza zakres gimnazjum. Tylko nielicznym to się udaje i Ola właśnie do nich należy. W nagrodę nie będzie musiała pisać egzaminu z języka polskiego i w pierwszej kolejności będzie przyjęta do wybranej przez siebie szkoły średniej. To wielki sukces! Na uwagę zasługuje też fakt, że w tym roku szkolnym to już drugie osiągnięcie tej utalentowanej uczennicy. W pierwszym semestrze Ola zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literacko – Poetyckim „List do Niepodległej, życzenia dla Niepodległej".Praca z tak utalentowanym dzieckiem daje też wiele radości i satysfakcji nauczycielowi przygotowującemu, dla którego sukces ucznia jest jednocześnie nagrodą za włożony wysiłek.

Gratuluję i życzę Oli dalszych sukcesów.

Renata Gęsiarz

 

 Gosia

 

 Małgorzata Leonarcik z kl. 3b gimnazjum w SP w Konopiskach laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Uczennica klasy III B Małgorzata Leonarcik została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Małgosia jest bardzo utalentowaną i pracowitą uczennicą, uzdolnioną językowo.
Zachwyca szeroką wiedzą gramatyczną, leksykalną oraz znajomością kultury, literatury i historii krajów anglojęzycznych, co udowodniła zdobywając tytuł laureata.
Na tle klasy Małgosia zasługuje również na wyróżnienie pod kątem akcentu i lekkości w czytaniu i mówieniu w języku angielskim. Dlatego też bardzo często podczas naszych lekcji w szkole służy nam swoim głosem jako lektor.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Kijas

 

 

Zuzia

 

SUKCESY UCZENNICY KLASY VIII – ZUZANNY NOWAK


Miło mi poinformować, że uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Konopiskach Zuzanna Nowak została tegoroczną laureatką Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
Zuzia, to niekwestionowana liderka konkursów, jest jednocześnie laureatką Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz zeszłoroczną laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Zuzia znalazła się w wąskim gronie najlepszych biologów i zrobiła to w mistrzowskim stylu – jako jedyna w całej historii szkolnictwa w Konopiskach zdobyła 60 punktów na 60 możliwych.
Konkurs Przedmiotowy z Biologii nigdy do łatwych nie należał, o czym świadczy ilość uczestników finałowego etapu. W tym roku o laureata walczyło tylko 9 uczniów ze szkół częstochowskich i powiatu częstochowskiego, którzy pokonali należne progi punktowe.
Zuzia posiada imponującą wiedzę z nauki o człowieku, genetyce, ewolucji, ekologii, ochronie środowiska i ochronie przyrody, bo tak obszerny był zakres materiału do tego konkursu. A dodać należy, że w wyniku obecnej reformy uczniowie spotkali się z biologią dopiero w klasie siódmej.
Ogromny sukces Zuzi to nie tylko zasłużona nagroda niej za ciężką pracę ale i piękny przykład dla innych do naśladowania.

Gratulujemy i życzymy Zuzi kolejnych sukcesów.

Wioletta Warwas

Zuzanna Nowak uczennica klasy VIII „a" SP. im H. Sienkiewicza w Konopiskach to dziewczynka o wielu talentach. Uwielbia podróże, taniec, sport, a co najważniejsze jej pasją jest nauka. W bieżącym roku szkolnym uzyskała tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z chemii zdobywając 59p na 60 możliwych. Jak wielkie jest to osiągnięcie niech świadczy fakt, że do III etapu z naszego powiatu zakwalifikowało się 6 uczniów, a w całym województwie śląskim 18. Zuzanna aby osiągnąć ten sukces musiała opanować cały materiał z klasy VIII i treści wykraczające poza podstawę programową w pół roku. Było to możliwe, ponieważ Zuzia uwielbia chemię i pracę w laboratorium. Jest bardzo dociekliwa i wytrwale dąży do celu, a co najważniejsze nauka sprawia jej ogromną przyjemność.
Ponadto została laureatką powiatowego konkursu biologiczno - chemicznego.
Dla mnie praca z Zuzanną to prawdziwa przyjemność. Tacy uczniowie są dumą nauczycieli, szkoły i rodziców.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Ewa Zaporowska

Do (III) etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. język polski: Aleksandra Glondalska kl. IIIb

2. język angielski: Małgorzata Leonarcik kl. IIIb

3. biologia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

4. chemia: Zuzanna Nowak kl. VIIIa

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I OPIEKUNOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!