Get ready 4 future - Przygotuj się na przyszłość

etwinning1                               logoEU flag Erasmus vect POS

logo

W dniach 8- 13 maja 2022 r.  odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z Polski, Włoch, Macedonii Północnej w portugalskiej szkole w Santarem. Wspólnie realizujemy od dwóch lat projekt „Get ready 4 future”. Wszystkie wcześniejsze spotkania z powodu pandemii odbywały się online.

Gospodarze przygotowali dla nas bardzo ciekawy program. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach z kodowania oraz  zajęciach integracyjnych i  kulturowych. Politechnika  w Leira przygotowała dla nas wykłady i pokazy z kodowania i programowania robotów. W Lizbonie zwiedziliśmy Pawilon Wiedzy  - to interaktywne muzeum nauki i technologii, które w ciekawy sposób przybliżyło nam najnowsze osiągnięcia techniczne i naukowe.  Mieliśmy również czas,  aby podziwiać  najciekawsze miejsca w Lizbonie: Pomnik Odkrywcó, Wieżę Belem nad rzeką Tag oraz zamek Hieronimitów.  Spróbowaliśmy również słynnych ciasteczek pasteis de Belem.

Attachments:
Download this file (Regulamin rekrutacji i deklaracja.pdf)Regulamin rekrutacji i deklaracja.pdf[ ]269 kB

W dniu 02.12.2021 odbyła się w ramach projektu Get ready 4 future lekcja online.

Uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Włoch, Północnej Macedonii oraz Polski spotkali się na platformie MEET.

W zajęciach brało udział 40 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali przedstawicieli klas 7 i 8.

Lekcja dotyczyła programowania w Scratchu

Uczniowie otrzymali link  i zgodnie z instrukcja prowadzącego musieli stworzyć animację.

Programowanie w Scratchu odbywa się w sposób wizualny – elementy kodu mają kształt puzzli, które mogą być przeciągane i układane w określonym porządku.

Lekcja bardzo podobała się podobała uczniom, którzy świetnie sobie poradzili z zadaniem.

IMG 20211019 WA0001

Dnia 19.10.2021 odbyło się spotkanie koordynatorów  w ramach projektu Erasmus+ ”GET READY FOR FUTURE” na platformie ZOOM. Obecni byli nauczyciele z Portugalii, Włoch, Północnej Macedonii i Polski. W trakcie spotkania omówiono sytuację pandemiczną we wszystkich krajach uczestniczących w projekcie, reżimie sanitarnym oraz obawach związanych ze zdrowiem uczniów i nauczycieli. Zaproponowano spotkanie online dla uczniów w listopadzie, podczas którego odbędą się warsztaty z robotyki z udziałem nauczycieli informatyki. 

27 kwietnia 2021 roku odbyło się spotkanie młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło 80 uczniów z czterech szkół partnerskich z: Włoch, Portugalii, Macedonii i Polski.Celem spotkania była wymiana informacji na temat zainteresowań, hobby i czasu wolnego. Uczniowie mieli okazję, aby ze sobą porozmawiać i przełamać bariery.