Get ready 4 future - Przygotuj się na przyszłość

etwinning1                               logoEU flag Erasmus vect POS

Catania 48

W dniach 04.05 - 11.05.2023 roku w ramach projektu Erasmus + „Get ready for future” odbyła się kolejna wizyta uczniów i nauczycieli na Sycylii. Nasi uczniowie zatrzymali się u włoskich rodzin  w miejscowości San Giovanni La Punta, gdzie znajduje się szkoła goszcząca. W trakcie trwania wizyty braliśmy udział w licznych zajęciach szkolnych, konkursach i prezentacjach naszych inteligentnych robotów, pracując w międzynarodowych grupach z Portugalczykami, Macedończykami oraz Włochami. Mieliśmy szansę poznać historię wyspy, związane z nią legendy, zwiedziliśmy piękne miejsca: Katanię, Taorminę, Acicastello. Niesamowitym przeżyciem była wycieczka z przewodnikiem na Etnę. Zatrzymując się u rodzin włoskich uczniowie spróbowali wiele włoskich potraw, poznali członków rodziny, uczestniczyli w spotkaniach rodzinnych, co dało niezapomniane wspomnienia  i przyjaźnie.

 Projekty Erasmus + są niezbędne dla młodego Europejczyka, by ten mógł się rozwijać, poszerzać horyzonty, szlifować język angielski i poznawać świat.

K. Ankowska

get ready 01

W dniach 13 - 17.02.2023 roku  odbyła się wizyta w ramach Projektu Erasmus + „Get ready 4 future”.

Projekt dedykowany jest zagadnieniom związanym  z  robotyką, kodowaniem i projektowaniem. Szkoła gościła uczniów i nauczycieli z Włoch, Portugalii  i Macedonii Północnej. Wspólnie spędzony tydzień to  był bardzo intensywny i pracowicie spędzony  czas. Uczniowie wzięli udział w wykładzie i prezentacji robota na Politechnice Częstochowskiej. Uczestniczyli  w zajęciach  z wykorzystywaniem drukarki 3D,  a także tworzyli własne projekty. Kolejną ciekawą inicjatywą były warsztaty z robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków Lego, które  były doskonała okazją  do wykazania się kreatywnością.

logo

W dniach 8- 13 maja 2022 r.  odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z Polski, Włoch, Macedonii Północnej w portugalskiej szkole w Santarem. Wspólnie realizujemy od dwóch lat projekt „Get ready 4 future”. Wszystkie wcześniejsze spotkania z powodu pandemii odbywały się online.

Gospodarze przygotowali dla nas bardzo ciekawy program. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach z kodowania oraz  zajęciach integracyjnych i  kulturowych. Politechnika  w Leira przygotowała dla nas wykłady i pokazy z kodowania i programowania robotów. W Lizbonie zwiedziliśmy Pawilon Wiedzy  - to interaktywne muzeum nauki i technologii, które w ciekawy sposób przybliżyło nam najnowsze osiągnięcia techniczne i naukowe.  Mieliśmy również czas,  aby podziwiać  najciekawsze miejsca w Lizbonie: Pomnik Odkrywcó, Wieżę Belem nad rzeką Tag oraz zamek Hieronimitów.  Spróbowaliśmy również słynnych ciasteczek pasteis de Belem.

Attachments:
Download this file (Regulamin rekrutacji i deklaracja.pdf)Regulamin rekrutacji i deklaracja.pdf[ ]269 kB

W dniu 02.12.2021 odbyła się w ramach projektu Get ready 4 future lekcja online.

Uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Włoch, Północnej Macedonii oraz Polski spotkali się na platformie MEET.

W zajęciach brało udział 40 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali przedstawicieli klas 7 i 8.

Lekcja dotyczyła programowania w Scratchu

Uczniowie otrzymali link  i zgodnie z instrukcja prowadzącego musieli stworzyć animację.

Programowanie w Scratchu odbywa się w sposób wizualny – elementy kodu mają kształt puzzli, które mogą być przeciągane i układane w określonym porządku.

Lekcja bardzo podobała się podobała uczniom, którzy świetnie sobie poradzili z zadaniem.