dzieci ucza rodzicow 3

Już trzeci rok szkolny uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Konopiskach będą uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Przed uczniami kolejna ciekawa edukacyjna przygoda podczas której będą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Życzymy powodzenia

Koordynator akcji oraz nauczyciele klas I-III

PAMIEC81 JPG 1

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie pod tytułem "Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią Kamienie" - 13 grudnia pamiętamy.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://pamiec81.pl/

logo edyta

plakat edytadlonie edyta

 

 

Uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej w Konopiskach uczestniczą w międzynarodowym projekcie e-Twinning „Future is in my hands”- Przyszłość jest w moich rękach.

W marcu rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami  z Turcji oraz Czech.

Celem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy na temat konsekwencji globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych. Chcemy podnieść świadomość w tej kwestii oraz jak ważny jest recykling dla ochrony przyrody i naszego życia w przyszłości.

W czasie trwania projektu uczniowie będą wykonywać różne zadania oraz doświadczenia. Nawiążą nowe przyjaźnie z uczniami z innych krajów.

Koordynator projektu: Edyta Walentek

Nasi partnerzy: Turcja, Czechy, Polska

Nasze aktywności:

W ramach projektu „ Zaprojektuj przyszłość" 26 kwietnia 2018 roku 88 uczniów edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach pojechało na wycieczkę do Chorzowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie oraz udział w seansie astronomicznym pt. „Przy ulicy Astronomów" przedstawiającym spacer po niebie, wschód i zachód Słońca, otaczający nas wszechświat, układ słoneczny, planety, gromady gwiazd, galaktyki, zjawiska astronomiczne. Seans był bardzo interesujący-wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

W naszej szkole odbywają się zajęcia z najmłodszymi uczniami kl. I - III w ramach projektu ,,Zaprogramuj przyszłość" prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. To kompleksowy projekt skierowany do ponad 200 szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce. Projekt ma za zadanie mądrze wprowadzić dzieci w cyfrowy świat. Badania psychologiczne, ale i obserwacje społeczne pokazują, że dzieci szybciej niż dorośli przyswajają nowe umiejętności. Dotyczy to tym bardziej technologii cyfrowych, które dla młodszego pokolenia są standardem, a dla ich rodziców nowinką, do której podchodzą z dystansem. Oczywiście najlepsze efekty edukacji osiąga się wtedy, gdy tę naturalną skłonność dzieci do wchłaniania nowości wspiera się przygotowaniem odpowiednich programów, form pracy, metod nauczania. Tak właśnie został przygotowany program „Mistrzowie Kodowania", respektujący predyspozycje i potrzeby dzieci. Nauka programowania, bazująca na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu jest podobna do gry w szachy, sudoku, gier planszowych. Nikt nie ma wątpliwości, że te rozrywki umysłowe mają pozytywny wpływ na rozwój umysłowy człowieka. Badania skupiają się na określeniu stopnia tego pozytywnego efektu, czyli sfer na jakie, poza rozwojem kompetencji informatycznych, wpływa nauka programowania. Naukowcy spodziewają się podobnych rezultatów jak przy tzw. efekcie Mozarta, który polega na tym, że słuchanie muzyki tego kompozytora rozwija zdolności matematyczne.