laureatki

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Cieszą się również ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. Sprzyjają pogłębianiu wiedzy, rozwijają zainteresowania i twórcze myślenie. Co więcej, otwierają drzwi do przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z zagadnieniami, których nie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów. 

Laureaci są zwolnieni ze zdawania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu i mają pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Finaliści zaś mają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Droga do sukcesu nie jest łatwa – wymaga talentu, wiąże się z ogromną determinacją i systematycznością. Składa się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Wszystkie odcinki tej drogi, wykazując się ogromną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, przebrnęły dwie nasze uczennice:

EMILIA SKALIK – laureatka III etapu Wojewódzkiego Konkursu z Geografii – opiekun mgr Joanna Latoszek

LENA BOREK – finalistka III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii – opiekun mgr Anna Trzepizur

Ogromne gratulacje :-)