LOGO PolskaBiegaKilkanaście lat temu, dwaj dziennikarze „ Gazety Wyborczej" Piotr Pacewicz i Wojciech Staszewski, pasjonaci biegania, zastanawiali się nad tym jak poderwać Polaków do ogólnonarodowej aktywności. Wpadli na pomysł akcji o pierwotnej nazwie „Cała Polska biega". Na czym polega ta akcja? Otóż na organizacji bezpłatnych biegów dla wszystkich chętnych. Organizatorami mogą być samorządy, szkoły, instytucje ,zakłady pracy i organizacje. Pomysł wydawał się szalony. "Cała Polska biega" miała poderwać do biegowej aktywności całą Polskę ... i tak właśnie się stało. W tym roku ruszył 12. Weekend „Polska biega" i jaki mamy bilans? Ponad 100 tysięcy uczestników w prawie 500 biegach organizowanych w różnych miejscowościach. To jedna z największych akcji biegowych na świecie.

U nas w Konopiskach, 20 maja, zorganizowaliśmy weekendowe bieganie po raz 11. W tej edycji przygotowaliśmy 15 biegów: czternaście dla maluszków z przedszkoli i dzieci z klas I – III szkół podstawowych, oraz bieg główny /open/ dla wszystkich chętnych. Imprezę otworzyła dyrektor Zespołu Szkół w Konopiskach pani Ilona Ujma, zachęcając wszystkich nie tylko do aktywności ale także do spontanicznej zabawy. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji pani Iwona Lisek zadbała o nagrody dla najlepszych, dyplomy i napoje dla wszystkich uczestników. Sekretarz Gminy, pani Barbara Ankowska – Lis, doceniła wysiłek wszystkich uczestników gratulacjami a najlepszym wręczyła: medale, dyplomy i nagrody. Wszystkie panie życzliwie kibicowały uczestnikom „Wielkiego, Gminnego Święta Biegania". Oto zwycięzcy poszczególnych biegów:

3 latki dziewczęta 1. Maja Kisiela - Konopiska 2. Barbara Szwedzińska - Konopiska 3. Natalia Latoszek - Konopiska

3 latki chłopcy 1.Dawid Morzyk - Konopiska 2. Franciszek Krawczyk - Konopiska 3. Bartosz Słubik - Kopalnia

4 latki dziewczęta 1.Anastazja Sikora - Aleksandria 2.Maja Rumin - Konopiska 3.Aleksandra Przybyłowicz - Hutki

4 latki chłopcy 1. Oskar Pluta - Aleksandria 2. Filip Rode – Konopiska 3.Szymon Nowakowski – Aleksandria

5 latki dziewczęta 1. Anna Nowakowska Łaziec 2. Michalina Cichoń – Konopiska 3. Amelia Dziedzicka – Konopiska

5 latki chłopcy 1.Filip Kucharski – Konopiska 2.Leon Pasek – Kopalnia 3.Piotr Walich – Łaziec

6 latki dziewczęta 1.Julia Kita – Konopiska 2.Sara Kołaczyk – Konopiska 3. Oliwia Kołaczyk – Rększowice

6 latki chłopcy 1.Jakub Filipek – Konopiska 2.Wiktor Henkiel – Rększowice 3.Marcel Jonczyk - Kopalnia

SP kl. I dziewczęta 1.Wiktoria Herman – Aleksandria 2. Martyna Węgierek – Konopiska 3.Nikola Kurpios – Konopiska

SP kl. I chłopcy 1.Dawid Kasperczak – Rększowice 2. Ibi Diallo - Łaziec 3 Dawid Zdunek - Aleksandria

SP kl. II dziewczęta 1.Emilia Pietrzyk – Konopiska 2.Julia Wołczyk - Konopiska 3.Natalia Chromińska - Konopiska

SP kl. II chłopcy 1.Bartosz Rembisz – Konopiska 2. Hubert Popiel – Konopiska 3.Krzysztof Kupczyk - Konopiska

SP kl. III dziewczęta 1.Monika Miąskiewicz - Aleksandria 2.Aleksandra Danecka - Konopiska 3.Anna Blukacz - Jamki- Korzonek

SP kl. III chłopcy 1. Maciej Czerwiński - Konopiska 2.Igor Płuszka – Konopiska 3. Michał Kromołowski – Konopiska

Bieg główny: SP dziewczęta 1.Oliwia Sławik - Konopiska 2. Emilia Domagała – Rększowice 3.Nikola Ciura - Rększowice

SP chłopcy 1.Fabian Klabisz - Rększowice 2. Jakub Kowalczyk – Konopiska 3.Jakub Bagrincew - Konopiska

Open kobiety 1. Emilia Szyja – Konopiska 2.Oliwia Żygadło – Konopiska 3. Kinga Kołodziejczyk - Konopiska

Open mężczyźni 1. Daniel Szajkowski – Jamki 2.Adrian Mróz – Konopiska 3. Paweł Cuglewski - Konopiska

Najmłodszym uczestnikiem imprezy okazał się dwuletni Bartuś Słubik.

Do rywalizacji w „kategorii rodzinnej" przystąpiło 5 trzyosobowych rodzin. I miejsce zajęli Baorowie /Emilian, Estera i mama Aneta/, II miejsce wywalczyli Kowalczykowie /Monika oraz bliźnięta Jakub i Mateusz/. Tuż za nimi uplasowali się Kleciowie  /Natalia, Dominik i Daniel/. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Bieganie to u nas rodzinne". Z dumą można powiedzieć że u nich ...... to rodzinne.

Oprócz młodzieży na starcie biegu głównego stanęli jak zawsze wspaniali nauczyciele, opiekunowie grup. W tym roku dołączyła do nich zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Konopiskach, pani Beata Kaleta, która pokonała kilometrową trasę w całkiem dobrym czasie.

Organizacja tak wielkiej, masowej imprezy /na 400 osób/ była możliwa dzięki ogromnej pracy wielu ludzi. W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowanie: - wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom szkół i przedszkoli za opiekę nad dziećmi - Urzędowi Gminy za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy dowozić dzieciaki na imprezę - Panu Januszowi Wysockiemu za bezpieczny i sprawny dowóz dzieci - Jednostkom Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy biegu - Prezesowi LOT Konopiska, panu Bartoszowi Kowalskiemu za udostępnienie boiska na start biegu - pracownikom GCKiR /w szczególności pani Dyrektor Iwonie Lisek, pani Marioli Łyszczarz, panu Tomaszowi Cieślikowi, pani Ewie / - moim wspaniałym koleżankom, paniom: Renacie Gęsiarz, Joannie Kowalskiej, Iwonie Nadzieji, Izabeli Stanisz - dziewczętom z grupy lekkoatletycznej przy Zespole Szkół w Konopiskach - uczniom Gimnazjum w Konopiskach - oraz wszystkim, którzy choć w małym stopniu przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy

Gratulacje dla wszystkich uczestników! Do zobaczenia za rok.

Lamch Mariola

 

Attachments:
Download this file (Wyniki biegu głównego.pdf)Wyniki biegu głównego.pdf[ ]572 kB