6 kwietnia w Lelowie, odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w mini piłce ręcznej dziewcząt. W finale tym, wzięły udział cztery zespoły szkół podstawowych wyłonione z wcześniejszych eliminacji. Pierwszy mecz nasze młode Konopiszczanki zagrały z ubiegłorocznymi mistrzyniami, dziewczętami z Lelowa. Walka była bardzo wyrównana. Do przerwy mecz zakończył się remisem 3:3. Druga połowa też nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się wynikiem 5:5. Kiedy sędzia podyktował 10 minutową dogrywkę wiedziałyśmy ,że te 10 minut przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Doskonałe przygotowanie lekkoatletyczne wzięło górę nad umiejętnościami i mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla naszych. Drugimi przeciwniczkami na drodze do zwycięstwa były dziewczęta z Widzowa .Dzięki temu, że „obijałyśmy się" z nimi już eliminacjach, to doskonale znałyśmy „trudnego przeciwnika". Żeby wygrać musiałyśmy dostosować się do charakteru gry narzuconego przez Widzów. Trudna walka /to mało powiedziane!!!/ toczyła się do ostatniej minuty meczu. Rywalki pokonałyśmy ich własną bronią.....

Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla Konopisk. To pierwszy udział w historii szkoły, w Mistrzostwach Powiatu w piłkę ręczną, i pierwszy wielki sukces, w tej dyscyplinie sportowej.

Skład Mistrzowskiego zespołu : Zuzia Nowak /najlepsza zawodniczka turnieju/, Nadia Ledwoń, Julia Cierniak, Patrycja Janicka, Sandra Golanowska, Zuzia Kowal /bramkarka/, Martyna Witkowska, Weronika Kowalik, Natalia Filipek, Nikola Bąkowska, Weronika Dudek, Dominika Dudek, Musik Klaudia, Wiktoria Wójcik, Karolina Wdowiak, Kinga Puszczewicz.

Wygrana w Mistrzostwach Powiatu dała dziewczętom awans do półfinału wojewódzkiego.

Gratulacje dla Mistrzyń ! Podziękowania dla całego walecznego zespołu !