Siatkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zgodnie z planem, wywalczyła awans do turnieju finałowego Szkolnych Igrzysk Powiatu Częstochowskiego. Siatkarze swoją drogę w stronę podium rozpoczęli od turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Mstowie. Zmierzyli się tam z gospodarzami oraz zespołem z Koniecpola, których dość gładko pokonali po 2-0. Większym wyzwaniem dla drużyny okazał się turniej półfinałowy, w którym przyszło im zagrać już z dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami. Dodatkowo zespól nie mógł wystąpić w optymalnym składzie, ponieważ Adama Szewińskiego dopadła choroba. Chłopcy jednak stanęli na wysokości zadania i w pierwszym kluczowym meczu, dającym już awans do finału, bez większych przeszkód pokonali zespól z Mykanowa.

W drugim meczu z Borownem, chłopcy zagrali również bardzo walecznie i ambitnie. Jednak kilka prostych błędów w końcówkach setów nie pozwoliło rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść i mecz zakończył się przegraną 0-2. Turniej finałowy zostanie rozegrany w połowie marca w Blachowni i zmierzą się w nim drużyny z: Blachowni, Boronowa, Starego Broniszewa i Konopisk.
Skład drużyny: Piotr Kupczyk, Szymon Mirczak, Mikołaj Strużykowski, Jakub Jarosz, Jakub Słubik, Adam Szewiński, Igor Zawdworny, Konrad Koza, Paweł Kamiński.