VIII GRAND PRIX KONOPISK w biegach przełajowych

W czwartek 28 maja 2009 r. na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Stadionie „ Orlik” zostały zorganizowane Zawody Grand Prix w Biegach Przełajowych. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Konopiska, Gimnazjum w Konopiskach oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

W Grand Prix brały udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjum. Poszczególne grupy wiekowe zmagały się z różnymi dystansami m.in.: przedszkole – 100m, klasa I-II – 200m, klasa III-IV- 300 m, klasa V- VI 600 m., uczniowie gimnazjum 1000m.

W kategorii Przedszkola Dziewczęta I miejsce zajęła Kotas Melisa- Aleksandria, II- Bączyńska Sylwia – Hutki, III – Sufin Ola – Konopiska.

W kategorii Przedszkola Chłopcy I miejsce zajął Cierpiał Norbert – Łaziec, II – Lupa Kordian – Łaziec, III – Tonera Filip – Rększowice.

W kategorii Szkół Podstawowych kl. I i II Dziewczęta I miejsce Dawczyk Monika – Rększowice, II – Szyja Emilia – Rększowice, III – Kołodziejczyk Kinga – Konopiska.

W kategorii Szkół Podstawowych Chłopcy kl. I i II I miejsce zajął Stanik Tomasz – Rększowice, II – Bednarek Piotr – Rększowice, III – Sucharski Jakub – Kopalnia.

W kategorii S. P. Dziewczęta kl. III i IV - I miejsce zajęła - Ceglarek Klaudia – Aleksandria, II – Sucharska Natalia – Kopalnia, III – Grajcar Laura- Kopalnia.

W kategorii S. P. Chłopcy kl. III i IV I miejsce zajął Arkadiusz Zaremba – Aleksandria, II – Krosowski Patryk – Konopiska, III – Wolniakowski Hubert – Konopiska.

W kategorii S. P. Dziewczęta kl. V i VI I miejsce zajęła Jończyk Karolina– Jamki– Korzonek, II – Jończyk Magdalena – Korzonek – Jamki, III – Szymczyk Natalia– Jamki– Korzonek.

W kategorii S. P. Chłopcy kl. V i VI I miejsce zajął Andryszczak Kamil - Jamki– Korzonek, Płysa Jakub – Aleksandria, III – Motławski Marcin – Konopiska.

Klasyfikacja drużynowa Szkół Podstawowych: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Konopiskach, II - Szkoła Podstawowa w Rększowicach, III - Szkoła Podstawowa w Aleksandrii, IV - Szkoła Podstawowa w Jamkach- Korzonku, V - Szkoła Podstawowa w Kopalnii, VI - Szkoła Podstawowa w Łaźcu, VII - Szkoła Podstawowa w Hutkach.

W kategorii Gimnazjum Dziewczęta I miejsce zajęła Gasiak Julianna – Konopiska, II – Klimczak Magdalena – Hutki, III – Mercik Dominika – Boronów.

W kategorii Gimnazjum Chłopcy I miejsce zajął Leśniewski Damian – Konopiska, II – Lamch Jakub – Konopiska, III – Korzuch  Daria – Boronów.

Klasyfikacja drużynowa Gimnazjum I miejsce - Konopiska, II – Boronów, III – Hutki, IV – Aleksandria.

Zawodnicy otrzymali puchary, medale dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Częstochowie, medale oraz nagrody rzeczowe Urząd Gminy w Konopiskach. Walka była wyrównana.

Zawody dostarczyły wszystkim wielu emocji.