czytelnik 00

Dzień 26 lutego w naszej szkole był wyjątkowy dla  pierwszoklasistów, ponieważ  zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.  W uroczystości brała udział pani dyrektor Ilona Ujma oraz zaproszeni goście z  Gminnej Biblioteki Publicznej: pan dyrektor Piotr Mesyasz i pani Patrycja Jakóbczyk.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, starsi koledzy  zapoznali ich z zasadami panującymi w bibliotece i rolą książek. Po takim wprowadzeniu – pierwszoklasiści - przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie pani dyrektor uroczyście pasowała każdego na czytelnika. Wszyscy uczniowie  otrzymali  dyplom, zakładkę oraz „Wyprawkę Czytelniczą” w postaci książki  pt.: ,,Wnuczka antykwariusza” i broszury informacyjnej dla rodziców, które nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.  Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie sprawi, iż biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym  i radosnym, w którym uczniowie są zawsze mile widziani.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania, bo przecież jak mówiła sama Wisława Szymborska: ,,Czytanie  książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.