Wolontariat

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

indeks

 

Nasi Wolontariusze jak zwykle okazali się niezastąpieni, jak co roku kwestowali biorąc udział w WOŚP. U progu roku 2020 zebraliśmy dzięki naszym uczniom kwotę 7859,23 zł. Gratulujemy wspólnego dzieła.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

AKCJA WSPÓŁPRACA Z LOKALNYMI PLACÓWKAMI I OPIEKA NAD NAJMŁOSZYMI

Szkolne koło Wolontariatu Parasol, jak tradycja nakazuje odwiedziło Niepubliczne Przedszkole Oxford For Kids. Pielęgnując wartości – Wolontariusz i opieka nad najmłodszymi, odwiedziliśmy przedszkolaki, którym przedstawiliśmy tradycje i zabawy związane z kulturą anglosaską Halloween. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzynie Podsiadlik oraz Paniom wychowawczyniom, mogliśmy sprawdzić naszych uczniów w opiece i organizacji zabaw dla dzieciaków. Wolontariusze sprawili się na medal, byli kreatywni, życzliwi i opiekuńczy w stosunku do młodszych kolegów i koleżanek. Organizowali zabawy tematyczne, dbali o atrakcyjność zajęć i bezpieczeństwo. Wykazali się dużą empatią i wrażliwością. Wszyscy świetnie się bawili.

Opiekunowie SKW: Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU PARASOL TRADYCYJNIE PODEJMUJE AKCJE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Na przełomie października i listopada Wolontariusze zadbali o pamięć spoczywających na gminnym cmentarzu. Każdego roku odwiedzamy groby, gdzie pielęgnujemy pamięć o tych, którzy nie zapominali o potrzebujących i słabszych.

opiekunowie SKW : Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora

WOLONTARIUSZE W ZAWODACH SPORTOWYCH "BOCCIA"

Wolontariusze wspierali uczestników Zawodów Sportowych "BOCCIA".
Nasi uczniowie zawsze angażują się w pomoc i potrafią wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Paraolimpiady są wyzwaniem i mają ogromne znaczenie dla zawodników. Dlatego też nie mogło zabraknąć tam Szkolnego Koła Wolontariatu "Parasol''.

Czytaj więcej: WOLONTARIUSZE W ZAWODACH SPORTOWYCH "BOCCIA"

WOLONTARIAT DLA NAJMŁODSZYCH

Czas poświęcony na rzecz drugiego człowieka bezinteresownie jest największą wartością, a uśmiech dziecka daje siłę do dalszych wyzwań!!!

Wolontariusze chętnie organizują czas wolny, zabawy i atrakcje dla maluszków. Szkolne Kolo Wolontariatu gościło w Niepublicznym Przedszkolu Oxford For Kids. Dzieci i nasza młodzież zachwycona była wspólną zabawą. Maluszki brały udział w zabawach, zawodach, malowaniu twarzy i innych konkurencjach wyzwalających świetną energię i zdrową rywalizację. Wolontariuszki z dużą troską i sercem podeszły do przedszkolaczków i już przygotowują kolejne atrakcje dla dzieci.

Czytaj więcej: WOLONTARIAT DLA NAJMŁODSZYCH