Zauważeni

uwaga

AKCJA ZAUWAŻENI TRWA – ROK SZKOLNY 2017/2018

Wolontariusze naszej szkoły podejmują coraz to nowe wyzwania. Działają prężnie na rzecz akcji "Zauważeni" - czyli współpracy z lokalnym środowiskiem Seniorów. Jeszcze nie tak dawno w czerwcu 2017 uczestniczyliśmy we wspólnej akcji z Kołem Gospodyń Wiejskich w Konopiskach oraz Kołem Emerytów w Konopiskach w wymianie wspólnych doświadczeń i przekazywania tradycji. Nowy rok szkolny niesie już wiele wspólnych praktyk. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach uczyły naszych wolontariuszy wspaniałych tradycji związanych z rękodziełem. Wyszywanie, haftowanie to dziś wartości bezcenne. Kultywowanie ich w kolejnych pokoleniach to nasze dziedzictwo, którego nie wolno zaprzepaścić. Te cenne umiejętności pozwolą naszym uczniom rozwijać się w zakresie technik manualnych.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kopalni przekazywały naszym wolontariuszom umiejętności w zakresie przygotowywania tradycyjnych potraw, zapoznawały ich z ludowymi obyczajami, pieśniami i wystrojem tradycyjnej wiejskiej chaty. Uczniowie zachwyceni spotkaniem z tradycją i doświadczeniem mieli okazję sami przygotować wiele wspaniałych posiłków i ludowych ozdób. Dzieciom dziś potrzeba uwagi i czasu, które są bezcenną wartością w ich funkcjonowaniu w życiu dorosłym. Z zachwytem patrzyły na doświadczone Panie, które do dziś własnoręcznie przyrządzają te smakowitości, a receptury przekazują młodym pokoleniom.
Czekamy na więcej i prosimy o jeszcze tak wspaniałych lekcji tradycji.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Iwona Nadzieja i Magdalena Kędziora oraz WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA WOLOTARIATU ,, PARASOL''.

DSC 0733

TO AKCJA TELIWIZJI TVN

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Telewizji TVN "ZAUWAŻENI''. Głównym celem tej akcji jest dostrzeżenie aktywnych Seniorów z terenu naszej gminy.
Mamy świadomość, że w Konopiskach jest wielu Seniorów, którzy swą postawą i pracowitością mogą wspierać i uczyć młodych ludzi. Młodzież poprzez spotkania z Seniorami będzie miała okazję zdobyć wiele cennych umiejętności, zaś młodzi ludzie podzielą się wiedzą na temat współczesnych środków komunikacji. Liczymy na owocną współpracę.
W tej zakładce będziemy przedstawiać raport z naszych działań.
Zostańcie z nami: Uczniowie Zespołu Szkół w Konopiskach.

zauwaeni