siataSiatkarska drużyna Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach zajęła drugie miejsce w Siatkarskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Powiatu Częstochowskiego Piłce Siatkowej Chłopców w roku szkolnym 2017/18
Turniej finałowy odbył się 22 marca 2018 roku w Starym Cykarzewie, do którego dostały się wyłonione w eliminacjach cztery najlepsze zespoły z powiatu częstochowskiego. Zespól z Konopisk w meczu półfinałowym zmierzył się z drużyną z Mykanowa. Mecz w obu setach był bardzo wyrównany i zacięty, ale tylko z powodu dość przeciętnej gry w ataku zespołu z Konopisk. O ostatecznym sukcesie zdecydowała lepsza zagrywka, która pozwoliła wygrać mecz 2-0 i awansować do finału. W finale drużyna z Konopisk zmierzyła się z zespołem z Blachowni. Mecz finałowy nie dostarczył jednak zbytnich emocji, siatkarze z Konopisk nie byli w stanie, tym razem przeciwstawić się świetnie grającym tego dnia siatkarzom z Blachowni. Tylko w drugim secie przez chwilę zbliżyli się do swoich rywali, ale znów proste i niewymuszone własne błędy na zagrywce i ataku nie pozwoliły na choćby wygranie jednego seta. Jedyne co pozostało, to cieszyć się ze zdobytego srebra.