Siatkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zgodnie z planem, wywalczyła awans do turnieju finałowego Szkolnych Igrzysk Powiatu Częstochowskiego. Siatkarze swoją drogę w stronę podium rozpoczęli od turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Mstowie. Zmierzyli się tam z gospodarzami oraz zespołem z Koniecpola, których dość gładko pokonali po 2-0. Większym wyzwaniem dla drużyny okazał się turniej półfinałowy, w którym przyszło im zagrać już z dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami. Dodatkowo zespól nie mógł wystąpić w optymalnym składzie, ponieważ Adama Szewińskiego dopadła choroba. Chłopcy jednak stanęli na wysokości zadania i w pierwszym kluczowym meczu, dającym już awans do finału, bez większych przeszkód pokonali zespól z Mykanowa.

04.12

Zwycięstwem zakończyli siatkarze z naszej szkoły udział w XVII Powiatowym Turnieju Siatkówki Chłopców w Konopiskach. Był to ostatni turniej rozgrywany w tej formule, w której po raz ostatni spotkali się pod siatką uczniowie klas gimnazjalnych. Chłopcy z siatkarskiej klasy sportowej stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali cały turniej. Dobre zawody rozegrali nasi skrzydłowi (Szymon Mirczak, Piotr Kupczyk), wspierani przez bardzo skutecznych środkowych (Adam Szewiński, Mikołaj Strużykowski), którym piłki do ataku wystawiali (Jakub Jarosz, Jakub Słubik). Chłopcy grają z tygodnia na tydzień coraz lepiej i widać, że nie próżnują na treningach. Znacznie poprawili organizację gry i zmniejszyli ilość prostych błędów, które w głównej mierze rzutują na końcowy wynik meczu. Udział w turnieju jest dla nich świetną formą sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej walce sportowej z rywalem.
Wyniki meczów:

siataSiatkarska drużyna Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach zajęła drugie miejsce w Siatkarskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Powiatu Częstochowskiego Piłce Siatkowej Chłopców w roku szkolnym 2017/18
Turniej finałowy odbył się 22 marca 2018 roku w Starym Cykarzewie, do którego dostały się wyłonione w eliminacjach cztery najlepsze zespoły z powiatu częstochowskiego. Zespól z Konopisk w meczu półfinałowym zmierzył się z drużyną z Mykanowa. Mecz w obu setach był bardzo wyrównany i zacięty, ale tylko z powodu dość przeciętnej gry w ataku zespołu z Konopisk. O ostatecznym sukcesie zdecydowała lepsza zagrywka, która pozwoliła wygrać mecz 2-0 i awansować do finału. W finale drużyna z Konopisk zmierzyła się z zespołem z Blachowni. Mecz finałowy nie dostarczył jednak zbytnich emocji, siatkarze z Konopisk nie byli w stanie, tym razem przeciwstawić się świetnie grającym tego dnia siatkarzom z Blachowni. Tylko w drugim secie przez chwilę zbliżyli się do swoich rywali, ale znów proste i niewymuszone własne błędy na zagrywce i ataku nie pozwoliły na choćby wygranie jednego seta. Jedyne co pozostało, to cieszyć się ze zdobytego srebra.

siatkowka

W II etapie Mistrzostw Śląska Młodzików w Siatkówce drużyna AZS 2020 w której składzie występują uczniowie naszej szkoły odniosła dwa pewne zwycięstwa. W pierwszym meczu AZS pokonał KS AZS Rafako Racibórz 2-0 (25-17, 25-13), a w drugim GKS Gieksę Katowice również 2-0 (25-19, 25-15).
Skład drużyny: Piotr Kupczyk, Mikołaj Strużykowski, Oskar Szwyngiel, Jakub Jarosz, Igor Woźniak, Kamil Świąć, Marek Szczygioł.

Siatkarska reprezentacja Gimnazjum w Konopiskach zwyciężyła w XIII Powiatowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej. Sukces ten jest tym cenniejszy, że trzon nowej drużyny został oparty na uczniach klas II i I. Chłopcy ci zaprezentowali bardzo skuteczną i ciekawą siatkówkę bazującą głownie na świetnej zagrywce i precyzyjnym przyjęciu. W pierwszym swoim spotkaniu pokonali Kamienicę 2-0 (25-13, 25-11), w drugim Poczesnę 2-0 (25-15, 25-18) i w ostatnim meczu Starczę również 2-0 (25-23, 25-21). Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Emilian Baor.