Projekty w których uczestniczymy

Projekty zawnętrzne

PROGRAM „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

szachy1

Polski Związek Szachowy rozumiejąc pozytywny wpływ gry w szachy na edukacyjny rozwój dzieci zaproponował szkołom realizację projektu pt. „Edukacja przez szachy w szkole". Od listopada 2017 r nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego programu. Program ten wprowadzony został w klasach I i przewidziany jest na dwa lata. Realizowany jest przez jedną godzinę tygodniowo dla każdej klasy.
Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Wyniki badań międzynarodowych wskazują na wiele walorów wynikających z gry w szachy.

Attachments:
Download this file (SZACHY.pdf)SZACHY.pdf[ ]1133 kB

Czytaj więcej: PROGRAM „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

PROJEKT UNICEF "MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY"

Jednym z wielu projektów realizowanych w naszej szkole jest projekt "MALI uczniowie idą do szkoły". Opracowany i przygotowany przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.
Szkoła podstawowa w Konopiskach od kilku lat należy do Klubu Szkół UNICEF i włącza się w organizowane akcje.
Projekt "MALI uczniowie idą do szkoły" realizowany był w semestrze zimowym. Jego celem było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, a szczególnie sytuacji dzieci z Mali, kształtowanie postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych.

Czytaj więcej: PROJEKT UNICEF "MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY"

SZKOŁA Z KLASĄ

logo-szkola-z-klasa

Szkoła z Klasą działa nieprzerwanie od 2002 roku. Dużo się przez te lata nauczyliśmy, ale cele naszej akcji są wciąż takie same: żeby szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji, żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, a nauczyciele chcieli i lubili uczyć. Żeby szkoła była żywą społecznością współpracujących ze sobą nauczycieli, uczniów i rodziców. Żeby nie była nudna i smutna. Żeby w uczniach widziała ludzi.

Przez ostatnie lata program nosił nazwę Szkoły z Klasą 2.0. Bo trudno dziś – w epoce powszechnego dostępu do internetu i telefonu, który staje się przenośnym komputerem – udawać, że można uczyć tak jak kiedyś, gdy nauczyciel był głównym źródłem wiedzy, a uczniowie ślęczeli nad podręcznikiem. W świecie wiedzy dostępnej na wyciągnięcie ręki, nauczyciel staje się tylko (i aż) przewodnikiem w zdobywaniu takich umiejętności, jak korzystanie z informacji, myślenie naukowe i krytyczne, twórcze podejście do problemów. A także podstawowej umiejętności - uczenia się przez całe życie. Szkoła z Klasą 2.0 to kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Nauczycielom proponuje ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian.

Relację znaszych działań będzie można śledzić na blogach naszego zespołu:

BLOGI

PILOTAŻ PROJEKTU „ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA”

1212

 

W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa uczestniczy w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka". Projekt został opracowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym i jest skierowany do nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej, jak również ich rodziców.

Czytaj więcej: PILOTAŻ PROJEKTU „ETYKA NIE TYLKO DLA SMYKA”

PROJEKT "KOMPETENTNY E-NAUCZYCIEL"

e nucz

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa nauczycieli z naszej szkoły bierze udział w projekcie "Kompetentny e-Nauczyciel"

Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS z siedzibą w Katowicach.

Realizacja projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej: PROJEKT "KOMPETENTNY E-NAUCZYCIEL"