W dniach 28.06.-04.07.2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach przebywali, w ramach projektu Erasmus +, w Kavali. Było to trzecie spotkanie uczniów z Polski, Portugalii i Grecji. Podczas wizyty dzieci brały udział w warsztatach związanych z nauczaniem przedmiotów ścisłych metodami aktywnymi. Po zajęciach obowiązkowych, w szkole, uczestnicy projektu zwiedzili w ramach wycieczek edukacyjnych wyspę Thassos wraz z muzeum archeologicznym, wyspę Athos i półwysep Chalkidiki.
Uczniowie i nauczyciele mieli także możliwość spróbowania tradycyjnych potraw i zintegrowania się z rodzinami greckimi. Dzięki pobytowi w Grecji udało nam się poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury oraz historii tego kraju. Młodzi uczestnicy spotkania rozwinęli kompetencje językowe i społeczne jak również mieli możliwość pracy w międzynarodowych grupach. Warsztatowa formuła spotkań była wspaniałą okazją do rozwinięcia całego wachlarza umiejętności interpersonalnych a także zawarcia znajomości i przyjaźni.