ERASMUS

W dniach 16.02.2018 – 22.02.2018 nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w ramach programu ERASMUS+ uczestniczyli w warsztatach, w portugalskiej szkole w Resende. Razem z nauczycielami z Grecji i Portugali uczyliśmy się wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela. Poznaliśmy program do tworzenia KODÓW QR, narzędzie MENTIMETER, które pozwala na tworzenie różnych zagadek, EMAZE – narzędzie do tworzenia prezentacji on –line, PADLET –wirtualną tablicę, która może służyć do przechowywania prac uczniów, zadań itp., BITABLE – narzędzie do tworzenia filmików, KAHOOT - platformę do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów.

Pracowaliśmy również na portalu E - TWINNING, gdzie nawiązaliśmy kontakt z nauczycielami z Grecji i Portugali.

Mieliśmy okazje zwiedzić szkołę podczas zajęć. To duża, nowoczesna placówka, do której uczęszcza ponad 700 uczniów w wieku 12- 18 lat.

Gospodarze zadbali również o to, abyśmy oprócz wykładów mogli poznać kulturę, zwyczaje jakie panują w Portugali oraz zwiedzić Lizbonę i Fatimę.

Joanna Kowalska