Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. H. SIENKIEWICZA W KONOPISKACH

biblioteka 

GODZINY PRACY

bibl

 

NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ im. HENRYKA SIENKIEIWCZA w KONOPISKACH

Dwudziestego pierwszego września w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach odbyła się uroczystość zachęcająca dzieci i młodzież do czytania i poznawania dóbr polskiej literatury. Narodowe czytanie ,,Quo vadis'' Henryka Sienkiewicza odbyło się trzeciego września 2016r w ponad 2200 miejscach w całej Polsce.
Ta wspaniała inicjatywa propagująca ojczystą literaturę została zapoczątkowana przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego małżonkę w 2012r.

Czytaj więcej: NARODOWE CZYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ im. HENRYKA SIENKIEIWCZA w KONOPISKACH

ROLA BIBLIOTEKI

biblioteka_dobre_miejsce

 

Co zawiera biblioteka:

     Księgozbiór liczy 3558 woluminów w tym:

1.  Lektury,

2.  Literaturę piękną i młodzieżową,

3.  Literaturę popularno naukową z poszczególnych dziedzin wiedzy,

4.  Księgozbiór podręczny - encyklopedie, słowniki, leksykony,

5.  Podręczniki.

Czytaj więcej: ROLA BIBLIOTEKI

SPOTKANIE NA WSPÓLNE CZYTANIE...

Bban-cala-polska-czyta-dzieciom-2013iblioteka Zespołu Szkół im. Henryka w Konopiskach po raz kolejny włączyła do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM z okazji 15 – lecia tej kampanii społecznej. Jest ona organizowana przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" i ma na celu propagowanie głośnego czytania - „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!" Według naukowców jest to najlepsza inwestycja w intelektualny rozwój dziecka oraz budowanie więzi rodzinnych i międzyludzkich. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć pana wójta Jerzego Żurka, panią wicewójt Zofię Kuśmierską, panią Bożenę Badorę – pielęgniarkę szkolną, a także księdza proboszcza Sławomira Kaczmarka oraz panią dyrektor Ilonę Ujmę i wicedyrektor Beatę Kaletę. Zaproszeni goście czytali uczniom klas I – III wiersze, opowiadania, bajki, które były niejednokrotnie pretekstem do rozmów i ciekawych interpretacji.

Czytaj więcej: SPOTKANIE NA WSPÓLNE CZYTANIE...

LEKTURY OBOWIĄZKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

 

 

Czytaj więcej: LEKTURY OBOWIĄZKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ