9 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Powiatu Częstochowskiego w siatkówce chłopców. Drużyna z Konopisk broniła w nim tytułu mistrza wywalczonego w ubiegłym sezonie. W pierwszym meczu Gimnazjum Konopiska zmierzyło się ze swoimi rówieśnikami z Mykanowa, których pewnie pokonała 2-0 ( 25-12, 25-22). Wygrana ta dała drużynie z Konopisk awans do wielkiego finału. W drugim półfinale zmierzyły się gimnazja z Blachowni i Cykarzewa Starego. Lepiej na boisku prezentowali się chłopcy z Cykarzewa, którzy pewnie wygrali mecz 2-0 (25- 14, 25-17) i również awansowali do finału. W walce o brąz Mykanów pokonał Blachownię 2-0 (25-19, 25-16).

W meczu finałowym gimnazjaliści z Konopisk wygrali także 2-0 ( 25-11, 25 -16) W pierwszym secie dosłownie roznieśli swoich rywali, pozwalając zdobyć im zaledwie 11 punktów. Łatwa wygrana w pierwszym secie wyraźnie ich rozluźniła i zdekoncentrowała. Drugiego seta rozpoczęli bardzo niefrasobliwie przegrywając już nawet 8-2. Po dokonaniu drobnych zmian w składzie i krótkiej pogadance trenera z zawodnikami wszystko wróciło do normy. Adam Tomżyński i Adrian Posmyk znów zaczęli siać spustoszenie swoimi mocnymi atakami na skrzydłach, zaczęła funkcjonować obrona i blok. Cały mecz skutecznym atakiem z środka zakończył Michał Kuśmierski, dając swojej drużynie zwycięstwo i wiele radości z obrony tytułu.
Skład drużyny:
Adam Tomżyński, Michał Kuśmierski, , Bartosz Kowalik, Adrian Posmyk, Adrian Mróz, Jakub Matyszczak, Tomasz Pawlak, Łukasz Kostrzewa. Emilian Baor, Bartosz Kosowski, Jakub Kluźniak, Krystian Siwek, Mikołaj Karkowski.
Trenerzy: Tomasz Kupczyk, Paweł Churas

TK

GALERIA