dzie b i d 02

“Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia

Dziś życzenia składa wnuczek i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co najlepsze. Dla wnuków są często wspaniałymi towarzyszami zabaw, cierpliwymi słuchaczami, powiernikami tajemnic, pocieszycielami oraz wzorami do naśladowania.

Każdego roku 21 i 22 stycznia obchodzimy niezwykłe dni - Dzień Babci  i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach gościli swoje Babcie i Dziadków.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Ilona Ujma. Po krótkim wstępie, pałeczkę przejęli konferansjerzy uroczystości - pierwszoklasiści. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale wystąpiły przed swoimi Dziadkami.

Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Janowskiej i Magdaleny Zasłony zaprezentowały program artystyczny - wiersze, piosenki i “taniec z serduszkami” oraz zaśpiewały “Sto lat”. Następnie złożyły Dziadkom życzenia i wręczyły wykonane przez siebie niezwykłe upominki ze słodką niespodzianką. Czułościom i wzruszeniom nie było końca. Pod koniec występu kilka słów skierowała do Wszystkich Pani Dyrektor oraz zaproszony na uroczystość Wójt Gminy Konopiska - Pan Jerzy Żurek. Jednak ostatnie słowo należało do konferansjerów imprezy, którzy w imieniu wszystkich pierwszaków zaprosili wyjątkowych Gości - wszystkie Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w ten szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Wyjątkowy nastrój stwarzały “Piosenki z dawnych lat”, przy dźwiękach których Dziadkowie wspaniale się bawili.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechów i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Cytując J. Haleya: ”Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego, co mogą im dostarczyć dziadkowie: to Oni obsypują pyłem gwiazd życie swoich wnucząt”.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy sto lat oraz wielu pięknych chwil spędzonych z kochanymi wnukami.