jaseka

 To był wyjątkowy czas. Śpiew kolęd słychać było w każdym zakątku szkoły.

Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przygotowywały się do przedstawienia bożonarodzeniowego, które zostało wystawione aż trzykrotnie.

21 grudnia 2023r. w hali sportowej w Konopiskach obyła się premiera, którą mieli możliwość obejrzeć rodzice, dziadkowie, najbliżsi naszych uczniów oraz zaproszeni goście.

22 grudnia 2023r.  jasełka mięli możliwość obejrzeć wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Konopiskach.

14 stycznia 2024r. przedstawienie zostało wystawione w kościele parafialnym pw. Św. Walentego w Konopiskach.

 „Jasełkowa łezka – humoreska” to scenariusz jasełek napisany w lekkiej formie, humorystycznym wierszem. Zawiera scenki związane z historią narodzenia Jezusa oparte na przekazie biblijnym. Punktem wyjścia jest zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przechodzą w odgrywanie jasełek. Mogliśmy podziwiać przepięknie odegrane role: Maryi, Józefa, mędrców, pasterzy, pasterek. W stajence pojawiły się również myszy i kot, w którym dokonuje się duchowa przemiana. Dodatkowym atutem przedstawienia są wykonywane liczne kolędy i pastorałki, skomponowane specjalnie do tego przedstawienia.

 Doskonale przygotowane i porywająco wykonane kolędy uczniów klas I-III uatrakcyjniły  doznania artystyczne. Podobnie jak piękna dekoracja, stroje i rekwizyty.

 Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał Wójt Gminy Konopiska, który podziękował  uczniom za pielęgnowanie pięknej tradycji występów jasełkowych. Podziękowania oraz świąteczne życzenia złożyła również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopiskach Ilona Ujma oraz Przewodniczący Rady Gminy w Konopiskach Edward Bałdyga. Przedstawienie zostało pozytywnie odebrane przez środowisko lokalne jak i zaproszonych gości.